Poszukiwanie skarbu często zaczyna się od wskazówek lub mapy. Któż z nas nie oglądał takich przygodowych hitów jak „Indiana Jones” czy „Piraci z Karaibów”. Ośmielę się stwierdzić, że dla większości z nas te filmy są wyśmienitymi przedstawicielami gatunku. Tak się składa, że w realnym życiu sam trafiłem na takie wskazówki. Dlatego, zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w poszukiwaniu najwspanialszego ze skarbów. Zachęcam Was do wyruszenia w najwspanialszą przygodę życia, nie tylko tego doczesnego, ale i późniejszego. Przygoda zaczęła się już dawno temu, ale teraz jest czas, kiedy na scenie przedstawienia jesteśmy my. Każdy wszedł na scenę w chwili swoich narodzin, ale koniec ziemskiej wędrówki nie jest końcem przedstawienia. Zmienia się jedynie scena a my zyskujemy nową rolę, do której przygotowania trwają całe nasze życie.
Drogi i ich rodzaje
Zbliżcie się do stołu, pochylcie głowy i wytężcie wzrok oczu i serca. Zobaczycie wskazówki prowadzące do skarbu jakim jest pewne Źródło. Źródło jest jedno, dróg wiodących do niego jest wiele, ale niestety nie wszystkie. Są drogi zwodnicze, których należy się wystrzegać lub w porę z nich zejść. Każda z tych zwodniczych dróg powoduje oddalenie od Źródła i wydłużenie drogi do niego. W najgorszym wypadku może się ona okazać otchłanią śmierci zamieszkiwaną przez okrutne i złe bestie. Dlatego, zostały nam dane wskazówki, jak rozpoznawać odpowiednie drogi i jak się ich trzymać pomimo ciemności, przeszkód i niepowodzeń. Wszystko to jest nieodłączną cechą każdej fascynującej przygody opisanej w książce, filmie lub realnym życiu.
Samemu czy z kimś?
Jeszcze jedna kwestia dotycząca Źródła. Myślicie zapewne, że skoro Źródło jest tylko jedno, to dlaczego sam go nie odnajdę i nie zagarnę całego dla siebie. Otóż dlatego, że Źródło do jakiego prowadzą te wskazówki, jest tak ogromne, że wystarczy go dla wszystkich. I nawet gdyby wszyscy zechcieli z Niego zaczerpnąć, to i tak go nie wyczerpią. Dlatego tak ważne jest, żeby wszyscy wyruszyli w jego poszukiwaniu. Im więcej nas będzie, tym droga do Niego będzie lżejsza. Łatwiej nam będzie omijać zwodnicze drogi, a nasza radość z podróży będzie większa. I na odwrót. Im mniej nas wejdzie na ścieżkę prowadzącą do tego skarbu, tym nam będzie ciężej tam dotrzeć i trudniej omijać złe ścieżki przez brak wzajemnego wsparcia. Dlatego warto wybrać się w tę niesamowitą podróż ze wszystkimi, na których nam zależy. Po to aby na końcu podróży wspólnie cieszyć się z ogromu wspaniałości, jakie Źródło daje każdemu kto w Jego pobliżu przebywa nie mówiąc już nawet o czerpaniu z Niego.
Gotowi? No to ruszamy!!
Pytania:
Ile oglądałeś części Indiana Jonesa?
Ile oglądałeś części Piratów z Karaibów?

Dodaj komentarz