45. Niezręczne zadanie

         Kolejne zadanie naszej Agentki jakie zlecił jej Mistrz niestety nie wywołało u niej entuzjazmu, wiązało się bowiem z rozmową z Kapitanem statku. Żaden podwładny chętnie nie rozmawia ze swoim przełożonym. Jeśli ma mu przekazać wiadomość o nieścisłościach jakie zachodzą na statku to tym bardziej chciałby uniknąć takiej rozmowy. Początkowo Przewodniczka zwlekała, ale uczucie zawodu względem Mistrza wkrótce zwyciężyło i wykonała to nie tyle trudne co niezręczne dla niej zadanie. 

Wnioski

         Czasem mamy nieprzyjemne zadanie do wykonania. Zadanie, które chcemy odwlec, bo jest mało atrakcyjne, niezręczne, wstydliwe. A jeśli dodatkowo istnieje ryzyko wystawienia się na pośmiewisko lub krytykę to już całkowicie odechciewa nam się tego zadania nawet jeśli widzimy konieczność jego wykonania. Wskazówka jednak jest jedna. Jeśli zadanie jest słuszne to trzeba je wykonać. Być może wynikną z tego dla nas pewne problemy. Z drugiej strony, jeśli to niezręczne dla nas, ale konieczne zadanie wykonamy zyskamy coś bardzo istotnego, coś ważniejszego niż problemy. A jest to spokój ducha. To jest naszą nauką na dziś. Spokój ducha z wykonanego zadania jest ważniejszy niż problemy z niego powstające. Cały czas jest mowa o zadaniu koniecznym które związane jest z dobrem drugiego człowieka, z jego podróżą do Źródła. Czasem może chodzić o pojedynczego człowieka, a czasem o cały okręt. 

Pytania:

Ile razy odrzuciłeś niewygodne zadanie bojąc się problemów, a potem okazało się, że przyszły jeszcze większe problemy? 

Czy możesz tą sytuację odnieść do wychowywania dzieci? 

Do czego jeszcze można tą sytuację odnieść? 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *