Nasza przewodniczka podobnie jak my potrzebowała wskazówek, aby móc wykonać swoją główną misję, a przy tym nie zboczyć z drogi do Źródła. Głównym jej przewodnikiem był Admirał Mistrz, ale wskazówki te przekazywał nie tylko osobiście, ale także poprzez pośredników. Te główne wskazówki pośredników zostały w pewnym momencie przez agentkę spisane, a brzmiały one następująco:
- Nie wolno Agentce ignorować wskazówek dotyczących głównej misji. Ma zwracać uwagę na te wskazówki, które mogą pomóc Agentce jak i innym w dotarciu do Źródła. Wskazówki te agentka ma przekazywać pośrednikowi, aby pomagał jej w ich zrozumieniu.
- Jeżeli te wskazówki nie prowadzą agentki lub innych do Źródła to ma je natychmiast odrzucać.
- Pokora, spokój i ufność. Skoro Źródło tego wymaga to agentka ma dawać przykład jako pierwsza.
- Agentka ma być wzorem w swojej misji i w drodze do Źródła, bez względu na to co inni o tym będą sądzić. Promienie Źródła mają same jej wystarczyć w tym wszystkim.
- Agentka ma czynić dobro, aby zapamiętano ją jako tą czyniącą dobro.
- Agentka ma oddawać się całkowicie dla Źródła, ale w sposób ukryty. Ktoś kto na to oddanie spojrzy uzna go za coś nic nie wartego, prawdziwą wartość zobaczy tylko Źródło.
- Agentka, która jest tak hojnie obdarzona przez Źródło i czerpie z Niego obficie ma za zadanie dzielić się tym szczęściem z każdym kogo spotka na swojej drodze.
- Agentka w swojej łodzi tylko jej przeznaczonej nie ma patrzeć i trzymać się bezpieczeństwa jakie daje statek, ale ma wypłynąć na głębokie wody. Tam, gdzie inni ze strachem tam Agentka ma być z prostotą, pokorą, dziecięcą ufnością, zadowoleniem i szczęściem.
- Jak woda spływa z gór w doliny tak Promienie od Źródła do Agentki pokornej.
Wnioski
Wskazówki dla Agentki możemy jednocześnie odnieść do nas, one są tu same w sobie wskazówką. Są one przekazywane od nauczycieli dla wychowanki, dla dobra jej i reszty podróżujących.
My w naszym życiu też przechodzimy przez te etapy. Na początku jako uczniowie, a następnie jako nauczyciele i w dalszym ciągu uczniowie. Na początku pobieramy naukę, potem naszym zadaniem jest przekazać ją kolejnym. Dla dobrego podróżnika nie ma jednak momentu zakończenia nauki, dopóki podróż nie dobiegnie końca.
I cykl ten jest bardzo ważny, zachowywanie tego cyklu jest ważne nie tylko dla nas, ale również dla tych którzy będą naszymi następcami. Jeśli jesteś jeszcze dzieckiem i mieszkasz z rodzicami wypełniaj wskazówki rodziców i nauczycieli, jeśli zostałeś rodzicem to dbaj o dobre wskazówki dla swoich dzieci, ale na tym nie poprzestawaj, bądź wciąż jak uczeń i słuchaj wskazówek odpowiednich nauczycieli, którzy pomogą dotrzeć do Źródła Tobie a następnie Ty swoim podopiecznym.
Pytania:
Czy jesteś nieustannym uczniem i czasem tylko nauczycielem?
A może naukę życia już zakończyłeś i nikogo już nie słuchasz, ale wszystkim przekazujesz swoją „mądrość”?

Dodaj komentarz