8. Radość lub udręka

         Osiemnasty rok życia to czas, kiedy przechodzimy w dorosłość. Oprócz pewnych przywilejów czeka na nas także większa odpowiedzialność oraz podejmowanie decyzji. Nasza Przewodniczka osiągając ten wiek chciała wybrać podróż fregatą bojową, ale nie dostała na to zgody od rodziców. Wybór takiego okrętu na podróż życiową jest nie lada wyzwaniem, dlatego rodzice prawdopodobnie bali się, że ich córka może temu zadaniu nie podołać. Odpowiedzi we Wskazówkach nie ma. 

Dziewczyna słuchając rodziców zrezygnowała z drogi, na którą czuła silne wołanie. Udręka tym spowodowana była jednak tak wielka, a wołanie Źródła tak silne, że zwyciężyło

Jeżeli ktoś choć raz prawdziwie poczuje działanie Źródła, to już żadna droga, żaden inny skarb nie da mu zadowolenia. Może próbować na różne sposoby, takie nawet, które dla innych okazały się skuteczne. Może wybierać takie drogi, którymi inni podążają i odnajdują tam pasję i spełnienie. Ale dla tego, który zna działanie tego Skarbu, dla tego, kto usłyszał Jego wołanie, inna droga nic nie da. On wie, że nad ten Skarb nie ma już nic. Nic nawet nie może choćby próbować zbliżyć się do poziomu Źródła. Bo jest Ono jak ogromny ocean, a wszystko inne jest jak jedno ziarenko piasku. Idąc drogą prowadzącą do Niego, wybieramy radość, natomiast zejście z tej drogi oznacza udrękę.

Działa to jak w autopilocie, kiedy kurs jest dobry, nastawiony na Źródło, to czujemy się dobrze, kiedy zaś zbaczamy z prawidłowego kursu, to autopilot daje znać, że to nie ten kierunek. Wiemy, że należy zawrócić, a im dłużej poruszamy się wbrew autopilotowi, tym gorzej się czujemy. 

Pytania:

W którą stronę skręciłby twój autopilot, gdyby był nastawiony na Źródło a Ty pozwoliłbyś mu, aby Cię prowadził? 

Ile razy czułeś, że to co zrobisz jest złym wyborem, ale mimo wszystko nie zmieniłeś zdania?

A może jest coś złego w czym tkwisz i wewnętrznie to czujesz, ale nie możesz się zdecydować, żeby z tym skończyć. Może jednak czas podjąć tą decyzję?

A może jesteś na dobrej drodze, dokonywałeś dobrych wyborów?

Czy podziękowałeś za to ludziom, którzy Ci w tych wyborach dopomogli?

A może jak się nad tym teraz zastanowisz to było coś więcej niż tylko ludzka pomoc? 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *