Bardzo często patrząc na wskazówki naszej Przewodniczki widzimy, że dręczyły ją pytania jakie większość z nas choć raz w życiu sobie zadała. Różnica tkwi w tym, że ona te odpowiedzi dostawała. Dzięki temu dziś odpowiedzi na te pytania znamy także i my. W pewnej chwili tym pytaniem było zastanowienie nad istotą Trzech Postaci Źródła: Promieniem, Admirałem Mistrzem i Źródłem. Odpowiedzi udzielił jej Admirał Mistrz mówiąc, że istoty tej nie zgłębi nikt, ale zalecił, aby poznawać Źródło przez Jego cechy. Źródło jest Dobre więc będą to cechy pozytywne. To zadanie dla Przewodniczki.
Wnioski
I to też zadanie dla nas. Poprzez rozważanie tych dobrych cech, czyli przymiotów coraz lepiej poznajemy Źródło. Poznawanie to ubogaca nas i daje nam rozwój, to z kolei przybliża nas do Źródła i jest dla Niego wyrazem naszej wdzięczności. A to czyni naszą przygodę nadzwyczajną i jedyną w swoim rodzaju, bo zapewnia nieustanny rozwój, nowe doznania i ekscytację, za którą tak bardzo ludzkość dziś pędzi. Pragnienia te są dla człowieka naturalne, tylko sposób w jaki ludzie chcą dziś to osiągnąć jest często błędny. Ciężko dziś o cierpliwość a zgubny pośpiech bez głębszego zastanowienia nad konsekwencjami powoduje lawiny tragedii.
Pytania:
Ile razy w ciągu dnia patrzysz na jakieś dobro i się nim zachwycasz lub nad nim rozmyślasz?
A ile razy patrzysz na tragedię, złości, problemy?
Jakie emocje są w Tobie po jednym i po drugim?

Dodaj komentarz