Przewodniczce bardzo doskwierał brak osobistego pośrednika. Jej droga do Źródła była pełna niezwykłych przygód, było na niej jednak wiele zagadek i rzeczy trudnych do zrozumienia. Dlatego tym bardziej potrzebowała pośrednika, który byłby też kierownikiem jej misji. Zarówno tych pobocznych jak i misji głównej. Zdawała sobie sprawę, że znajomość misji to jedno, ale prawidłowe jej wypełnienie to już co innego. Przyznała się, że bez osobistego pośrednika ponosiła wielkie szkody, bo nie miała odpowiedniej pomocy, kiedy tego potrzebowała. Dlatego tym większa była jej wdzięczność, kiedy dane jej było poznać w końcu osobę, która miała pomóc jej w wypełnieniu jej misji głównej. Co prawda jeszcze nie osobiście, ale poprzez Promienie Źródła, które jej go ukazały. To na co Przewodniczka zwraca uwagę to niezwykła ważność takiej osoby jak osobisty pośrednik, aby ustrzec się przed zboczeniem z drogi do Źródła.
Wnioski
Dziś pośrednicy są atakowani z każdej strony. Jeden który zszedł na manowce daje powody, aby stu innych ocenić podobnie. A co za tym idzie podkopać społeczne zaufanie i wiarę w to jak bardzo są ważni, jaką ważną pełnią rolę dla wielu podróżujących. To zadaniem pośredników jest zarządzanie flotami, które mają nas prowadzić do Źródła. To pośrednikom Admirał powierzył swoją flotę bojową i przekazał im w spadku Swój sztandar. Z tym sztandarem mają ruszać do boju o każdego kto zbłądził z drogi do Źródła. Dlatego tak ważna jest ich rola. Tych którzy są przeciwnikami Źródła upadek pośrednika bardzo cieszy i jest dla nich pożywką do żerowania. Natomiast dla tych podążających drogą Źródła upadek taki powinien być powodem do smutku. Ale także powodem do roztoczenia odpowiedniej opieki nad takim upadłym pośrednikiem. Po to aby dać mu siłę do powstania z tego upadku. Roztaczajmy swoją opiekę nie tylko nad takimi, ale także nad pozostałymi którzy jednak mimo trudności i przeciwności trzymają się twardo drogi Źródła. Nasza pomoc wzmocni ich do trwania na tej dobrej drodze. Bo ich siła przekłada się na jakość pomocy, kierownictwa i pośrednictwa jakiego udzielają nam podążającym do Źródła. Bądźmy wdzięczni za każdego pośrednika. Wspierajmy ich poprzez nasze misje w ich intencji, pomagajmy tym którzy mają problemy, a przede wszystkim korzystajmy z ich pomocy. Nie każdy musi mieć osobistego pośrednika. Ale każdy powinien z usług i pomocy pośredników korzystać. I dla dobra swojego i dla dobra ich, bo to sytuacja win-win.
Pytania:
Czy korzystasz z pośredników na Twojej drodze do Źródła?
A może zraziłeś się w przeszłości jakimś pośrednikiem i teraz tą trudną drogę chcesz pokonać w pojedynkę? Uważaj, bo taka droga jest bardzo trudna i czeka na Ciebie wiele pułapek.
Być może nadszedł już czas, aby wrócić do korzystania z pomocy tych pasterzy, których rolą jest prowadzenie ludzi do Źródła. Daj szansę tym których znasz. A nawet jeśli nie masz w swojej okolicy dostępu do takiego który by Ci odpowiadał to nic straconego. Nie ma się co zrażać, dziś jest mnóstwo możliwości wyboru takiego pośrednika, który będzie Ci pasował.

Dodaj komentarz