65. Czystość intencji

         Agentka do zadań specjalnych nie oznacza, że jest idealna do wszystkich zadań. Pewnego dnia nasza Agentka dostała zadanie, które dla innych znośne bezproblemowe to jednak dla niej było bardzo uciążliwe i wyczerpujące. Zwróciła się ze swoim problemem do pani Kapitan, ale na nic się to zdało. Kapitan nie rozumiała w czym tkwi problem. Sama uznawała to zadanie za takie do którego można się w końcu przyzwyczaić i je bez problemu wykonywać. Niestety nasza Przewodniczka była coraz bardziej wyczerpana, unikała tego zadania co inni od razu zauważyli. Co więc zrobiła? Nie poszła kolejny raz do Kapitana, ale zwróciła się z wyrzutem bezpośrednio do Admirała. Przy swoim wyrzucie zachowała jednak czystość intencji. Poskarżyła się nie na zadanie i nie na to, że zostało jej przydzielone. Poskarżyła się na to, że nie ma sił, aby je wykonywać. Czy otrzymała pomoc? Otrzymała obietnicę, że zadanie będzie błahostką. Czy to jej wystarczyło? Oczywiście! Jeszcze tego samego dnia ochoczo jak nigdy z wielkim zaufaniem w obietnicę jaką otrzymała zabrała się do tego niewygodnego dla niej zadania. I Admirał obietnicy dotrzymał. Ciężką dla niej pracę zamienił na bukiety najwspanialszych róż, a woń tych róż dochodziła aż do Królestwa Źródła. Od tej chwili starała się wykonywać nie tylko to zadanie, które najbardziej jej sprawiało trudności. Teraz wyręczała również inne Agentki, aby im ulżyć w ciężkich dla nich zadaniach. 

Wnioski

         Widzimy tutaj w jaki sposób można ciężką sytuację przemienić w lekką i przyjemną, dającą wiele satysfakcji i pomocy innym. Starajmy się dzielnie wykonywać swoje obowiązki choć mogą to być zadania niewygodne, ciężkie dla nas. Ale kiedy sił lub umiejętności nam będzie brakować, a zadania nie będzie można się pozbyć to poskarżmy się bezpośrednio do Admirała. Pamiętajmy jednak o zachowaniu w tym czystości intencji. Nie skarżmy się na zadanie ani na to, że to akurat my mamy je wykonać. Skarżmy się na to, że nie mamy na to sił lub umiejętności. Jeśli to zadanie oświetlone jest Promieniami i znajduje się na naszej drodze do Źródła to otrzymamy obietnicę łatwości i wzmocnienia sił. A naszym zadaniem jest przyodziać się w płaszcz ufności i jeszcze tego samego dnia ochoczo zabrać się do pracy. Kto wie, może niektórzy z nas poczują nawet woń wspaniałych róż. Ale jeśli nie, to patrzmy na inne korzyści np na naukę płynąca z tej wskazówki. Dostrzeżmy ciężką pracę innych. Nawet jeśli nie możemy im pomóc to doceńmy tą pracę, bo są zadania, które muszą być wykonane i są wykonywane. Każdego dnia wielu ludzi ciężko pracuje, a my z ich pracy na co dzień korzystamy. Dziękujmy za tych ludzi i doceniajmy ich starania. Jeśli także do nich należymy to bądźmy dumni, że pełnimy tak ważną funkcję. A prawdziwą wartość i nagrodę z tej pracy dostrzeże i da nam Źródło. 

Pytania: 

Czy narzekasz na swoją pracę? Czy raczej jesteś z niej zadowolony? 

Twoja praca jest dla Ciebie lekka czy ciężka? 

Jakie masz nastawienie do swojej pracy i czy zachowujesz w tym czystość intencji? 

Czy jesteś dumny ze swojej pracy? Bo być może Twoja praca pomaga codziennie wielu ludziom, ale ani oni, ani ty nie dostrzegasz prawdziwiej jej wartości? Bądź spokojny – Admirał Mistrz wszystko to widzi i zapisuje.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *