76. Całkowite oddanie kontroli 

         Nie mogąc uzyskać niezbędnego światła od pośrednika Przewodniczka postanowiła skierować się bezpośrednio do Admirała. Ale nie po zwykłe światło, które daje jasność i spokój w codzienności. Miała do wykonania swoją główną misję specjalną. Na jej barki złożone zostało dzieło Artefaktów Miłosierdzia. Co zatem zrobiła nasza bohaterka. Otóż zdecydowała się na całkowite oddanie kontroli swemu Mistrzowi. Całkowitej kontroli i ochrony nad ciałem, umysłem i wypowiadanymi słowami do ludzi, którzy będą decydować w sprawie Artefaktów. To co jednak jest niesamowite to sposób myślenia Przewodniczki. Oddanie kontroli nie miało na celu pokazanie decydentom swojej wielkości, przez którą działa sam Admirał Mistrz. Było wręcz przeciwnie. Miało pokazać to, że ona jest zbyt wielką miernotą, aby to od niej pochodził tak wspaniały plan misji. Dlatego powinni zrozumieć, że to musi być misja samego Admirała. Przewodniczka była przekonana, że kiedy odda całkowitą kontrolę Admirałowi, to każdy z łatwością rozpozna, że to nie ona, lecz On działa. Świadczyć o tym będzie ogromna różnica pomiędzy najwspanialszym Mistrzem, a nią która myślała o sobie jako o nędznym najzwyklejszym członku załogi. 

Wnioski

Kiedy naprawdę nam na czymś zależy, a nie czujemy się na siłach, aby choć w części poradzić sobie z problemem, zwłaszcza kiedy na przeszkodzie w jego rozwiązaniu stoją inni ludzie to takie całkowite oddanie kontroli dla wspaniałego Admirała może być nie tylko jedynym, ale i bardzo wygodnym dla nas wyjściem. W dodatku może to być wyjście, z którego Admirał będzie bardzo zadowolony, że z niego skorzystaliśmy. Nie porównujmy naszego działania z Jego działaniem. Bo skoro tak bliska mu Przewodniczka widziała jak wielką jest ona nędzą w stosunku do Niego to o ileż większą nędzą jesteśmy my którym jednak podejrzewam, że bardzo dużo brakuje do wielkości naszej Agentki.  A co dopiero do Admirała Mistrza. On jednak każdemu daje takie samo prawo do całkowitego oddania kontroli Jemu. Pytanie tylko kto z nas i w jakim stopniu jest w stanie tą kontrolę oddać. Bo na całkowite oddanie to myślę, że niewielu z nas będzie w stanie się zdobyć. Zawsze zostaje coś o czym chcemy decydować, co chcemy kontrolować. Próbujmy jednak, bo warto, aby działał przez nas największy z Mistrzów. 

Pytania: 

Dasz radę oddać dziś pełną kontrolę? Jeśli nie to zacznij od jednej rzeczy. 

Jaka jest Twoja taktyka? Im ważniejsza sprawa tym bardziej oddajesz kontrolę czy tym bardziej chcesz kontrolować?

A jeśli już oddajesz kontrolę to komu? 

Jak myślisz czym kierowała się Przewodniczka oddając tą kontrolę? Pokorą czy pychą? 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *