Naturalnym dla nas jest stan, kiedy za osiągnięcie pewnego wyniku w działaniu otrzymuje się zapłatę lub nagrodę. Admirał jednak wynagradza w inny sposób. Wynagradza za trud i wysiłki. Wynik dla Niego jest całkowicie nieistotny. To tak jak byśmy dostali zadanie, żeby wygrać mecz i robilibyśmy wszystko co w naszej mocy, aby tego dokonać, ale mimo wszystko byśmy przegrali. Admirał jednak zalicza nam to jako wykonanie powierzonego zadania. Nie ze względu na wynik meczu, ale ze względu na nasze starania. Bo my robiliśmy wszystko, aby spełnić Jego wolę, wykonać powierzone nam zadanie. Czyż to nie wspaniałe. Wykonując zadanie staramy się o jego pełne wykonanie, ale nie zamartwiamy się czy pomimo naszych starań zadanie to wykonamy. Jedyny warunek to ten, aby był to trud podjęty dla Admirała.
Jeśli istnieje wiele przeciwności w naszym zadaniu to są one dane po to, aby pomnożyć nasze zasługi, wtedy też znajdujemy się pod czujnym okiem Admirała. Kiedy trudności nie ma, a my z łatwością wykonaliśmy zlecone nam zadanie to też nasze zasługi są mniejsze. Różne są jednak siły każdego z nas i dostajemy tyle ile jesteśmy w stanie udźwignąć. Dlatego kiedy łatwo nam coś przychodzi nie bądźmy pyszni i chełpliwi wobec innych, bo łatwo wykonane zadanie bardziej świadczy o naszej słabości niż sile. Bądźmy wdzięczni, że nie dostaliśmy trudniejszego zadania, które mogłoby spowodować nasz upadek, z którego ciężko byłoby nam się podnieść.
Wnioski
Ile razy w życiu staraliśmy się w domu w pracy, w szkole, w różnych zadaniach jakich się podejmowaliśmy. Ile razy nie zostaliśmy odpowiednio docenieni za pracę jaką włożyliśmy. Jeżeli nie było to zgodne z Promieniami Źródła to nie mamy się czym przejmować. Docenienie to nie miałoby żadnej wartości w naszej Przygodzie. Natomiast jeśli nasze działanie było zgodne z Promieniami to bądźmy spokojni i pocieszeni, bo nagroda za to czeka na nas przy Źródle.
Warto też powstrzymać się od oceny nad innymi i ich zadaniami. Nad oceną opierającą się na wyniku, bo wynik w naszej Przygodzie jest nieważny.
Pytania:
Czy podejmujesz zadania zgodne z Promieniami?
Jakimi zadaniami warto się przejmować a jakie jednak lepiej odpuścić i dzięki temu uwolnić się ze złych sideł?
Ile razy oceniłeś kogoś ze względu na wynik nie patrząc na cierpliwość i trud?

Dodaj komentarz