Wkrótce po wstępnym rozliczeniu Przewodniczka rozpoczęła spłacanie zobowiązania. Siła zaczerpnięta z serca Admirała w krótkim czasie została niemal wyczerpana przez pełnienie obowiązków fizycznych. Nie byłoby to tak wyczerpujące, gdyby nie wykonywała ich w chorobie.
Wnioski
Wykonując swoje obowiązki będąc zdrowi potrafimy narzekać i być niecierpliwi. Kiedy chorujemy to spełnianie nawet prostych wydawałoby się czynności i obowiązków wiąże się często z wielkim trudem i wysiłkiem. Krótka tylko wzmianka o tych trudnościach oraz brak szczegółowych opisów może świadczyć o naprawdę ciężkim czasie jaki Przewodniczka doznawała. Dlatego tutaj wskazówką jaką nam zostawiła nasza dzielna siostra nie są słowa, ale raczej ich brak. Czasem po prostu bez słów skargi trzeba wykazać się hartem ducha, zagryźć zęby, wypełnić obowiązki i przetrwać ciężki dla nas czas.
Pytania:
Ile razy w ciężkim zadaniu wystarczyło jedynie wytrwać bez narzekania i zbędnego gadania?
Ile razy przez narzekanie i gadanie zwiększyliśmy tylko czas cierpienia, zamiast w ciszy zrobić swoje i przejść do stanu radości i zadowolenia?

Dodaj komentarz